Depilacja laserowa dla każdego?

Depilacja laserowa dla każdego?
5 (100%) 1 głosów

Depilacja laserowa to zabieg polegający na usuwaniu zbędnego owłosienia, do najpopularniejszych partii ciała należą; nogi, pachy oraz okolice intymne. Laserowa depilacja to zabieg polegający na wykorzystaniu światła lasera, który wnika głęboko w skórę i usuwa cebulki włosów wraz z korzeniem. Depilacje laserowa muszą być wykonane po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Lekarz oceni naszą skórę oraz włosy i zdecyduje jakich parametrów lasera należy użyć oraz jak długie będą cykle. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu, przeprowadzana zostaje próba laserowa, aby przekonać się jak reaguje nasza skóra. Depilacja laserowa ile zabiegów? Szacuje się, że od 4 do nawet 10 zabiegów dla osób z jasnymi włosami. Depilacja laserowa koszt to temat, który warto sprawdzić, gdyż różni się on w zależności od miejsca wykonania zabiegu. Czy depilacja laserowa boliDepilacje laserowa bywa bolesna, szczególnie w miejscach, gdzie nasza skóra jest cienka.

Depilacja laserowa przeciwwskazania to zagadnienie, które należy poruszyć. Do najbardziej oczywistych należy przyjmowanie leków światło-uczulających, które z reguły występują w tabletkach na walkę z trądzikiem oraz depresję. Przeciwwskazania do depilacji laserowej to wszelakie infekcje wirusowe czy grzybicze, które atakują miejsca intymne.  Depilacja laserowa w ciąży również nie zostanie wykonana, gdyż nie zostało zbadane, w jaki sposób zareaguje płód na światło lasera. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są również jasne, siwe lub blond włosy, gdyż efekt nie będzie widoczny. Osoby, które chorowały na nowotwór również nie powinny poddawać się zabiegom.

Zastanawiasz się również, depilacja laserowa w Gdyni (więcej tu: http://vectusgdynia.pl/dlaczego-laser-vectus/) jak się przygotować. Oto kilka podpowiedzi; na minimum miesiąc przed planowaną sesją należy zrezygnować ze słońca oraz solarium, stosowanie samoopalaczy również nie wchodzi w rachubę. Usuwanie włosów laserem powinno być poprzedzona piciem 2 litrów wody każdego dnia, aby odpowiednio nawilżyć skórę. Należy wyleczyć wszystkie zadrapania, rany czy opryszczki występujące na skórze. Na kilka tygodni przed zabiegiem trzeba zrezygnować z depilacji włosów, dozwolone jest golenie.

Depilacja laserowa skutki uboczne nie powinno Ci zaprzątać głowy. Skóra może być lekko zaczerwieniona. Zaczerwienienie powinno zniknąć po 2, 3 dniach. Trzeba pamiętać iż trwała depilacja podrażnia skórą, nie wolno jej trzeć, nie wolno używać dezodorantów, ani innych substancji kosmetycznych zawierających alkohol .Usuwanie owłosienia laserem powinno być poprzedzone zaopatrzeniem się w kremy łagodzące zawierające alantoinę lub bepanthnen. Przede wszystkim zabronione jest opalanie, korzystanie z sauny oraz basenów. Kąpiele muszą zostać całkowicie wyeliminowane, zalecane są letnie prysznice.

Depilacja laserowa efekty to coś, co najbardziej nas interesuje. Pierwsze efekty będą widoczne już po pierwszym użyciu lasera! Z każdym kolejnym zabiegiem wygląd naszej skóry będzie coraz lepszy. Oparzenia po depilacji laserowej występują bardzo rzadko. Zabiegi wykonywane są co 4-6 tygodni. Warto pamiętać, że utrzymanie optymalnych efektów, zobowiązuje do powtarzania zabiegów minimum raz w roku. Depilacja laserowa cena może być dla niektórych ludzi problemem, warto jednak przeszukać internet, gdyż wiele salonów oferuje zniżki na ten zabieg. Laserowa depilacja cena nie powinna jednak mieć aż tak dużego znaczenia, gdyż pozbywamy się problemu na resztę życia. Trzeba pamiętać, że depilacja laserowa a ciąża definitywnie nie wchodzi w rachubę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej depilacja laserowa opinie, aby zdecydować czy warto wydać pieniądze czy nie.

Więcej przeczytasz na Clinica Cosmetologica Gdynia