Depilacja laserowa – jej efekty są bezcenne

Depilacja laserowa nóg.
Depilacja laserowa – jej efekty są bezcenne
5 (100%) 5 głosów

Depilacja laserowa jest w ostatnich latach jedną z najlepszych inwestycji estetycznych. Polecana przez setki kobiet, oddziałuje na atrakcyjność i lepsze samopoczucie. Kiedy zbliża się lato, depilacja laserowa bikini jest szczególnie pożądana. Sprawdź co musisz o niej wiedzieć zanim zdecydujesz się na zabieg.

Depilacja światłem IPL a depilacja laserem
IPL Laser
Rodzaj i zakres światła Pulsujące światło o długości fali w zakresie od 420 do 1200 nm, w efekcie jedynie część energii ma skuteczny wpływ na włosy. Emitowane światło precyzyjnie oddziałuje na melaninę znajdującą się we włosach (stały poziom pracy lasera w zakresie od 700 do 1000 nm).
Rezultaty zabiegów Włosy ulegają osłabieniu, ale z czasem odrastają Usunięcie zbędnych włosków na stałe
Ile zabiegów trzeba wykonać? Standardowo 10-20 depilacji Standardowo 4-6 depilacji

DEPILACJA LASEROWA – NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

O tym, że depilacja laserowa wybierana jest nie tylko przez kobiety, ale i mężczyzn, nie trzeba zbyt wiele mówić. To prawda, dlatego, że laserem da się usunąć owłosienie z każdego miejsca. Mężczyźni wybierają więc np. brodę, plecy, brzuch i klatkę piersiową. Warto wiedzieć, że:

  • Wystarczy 4-6 powtórzeń, żeby uzyskać najlepszy efekt i usunąć wszystkie komórki włosa.
  • Depilacja laserowa wpływa na większą pewność siebie.
  • Przygotowanie zaczyna się 30 dni wcześniej, kiedy rozpoczynamy golenie wyłącznie maszynkami.
  • Zapalenie mieszków włosowych i charakterystyczne dla niego objawy przestają się już pojawiać – na stałe rezygnujemy z tradycyjnych metod golenia.
  • Po wyjściu z gabinetu nadal mamy zdolność do pracy i możemy normalnie funkcjonować.

Depilacja laserowa ciałaDEPILACJA LASEROWA – PRZECIWWSKAZANIA, KTÓRE MUSISZ POZNAĆ

Zapobiegawczo i z troską o zdrowie pacjenta – przeciwwskazania do depilacji laserowej to grupa dolegliwości, które musisz wykluczyć, by poddać się laserowi. Należą do nich: choroby skóry, infekcje skóry, ciąża, czas karmienia piersią, łuszczyca, bielactwo, grzybica, zaczerwienienia i blizny.

„Wiele schorzeń występuje na skórze wskutek tradycyjnej depilacji, dlatego warto zregenerować ciało i po pewnym czasie skorzystać z zabiegu. To jedyna gwarancja, że podrażnienia nie wrócą.” – mówi Alicja Bernard, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

WRASTAJĄCE WŁOSKI TO WSKAZANIE DO ZABIEGU

Kolejny raz używamy depilatorów elektrycznych, a po jakimś czasie pojawiają się wrastające włoski – nieestetyczne, czarne kółka. Podobnie jest kiedy sięgamy po jednorazowe maszynki, plastry i wosk. Podrażnianie naskórka powoduje, że zaczyna on być szorstki i suchy. Włosy, które chciałyby wyrosnąć, nie mogą tego zrobić – są zbyt słabe.

To sytuacje, które rozczarowują, irytują i zniechęcają do nawet zwykłego pójścia na basen. Depilacja laserowa jest zalecana przez dermatologów właśnie z tego względu, że automatycznie niweluje konieczność korzystania z innych technik golenia. Miejscami bardzo narażonymi na podrażnienia są nogi, ręce i pachy. Depilacja laserowa pach zajmuje średnio ok. 5 minut.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? JAKIE REAKCJE WYWOŁA?

Kwestia tego czy depilacja laserowa boli jest zależna od każdego pacjenta. Różnica odczuwania bodźców dotykowych jest znacząca, dlatego każdy ma inne wrażenia po zakończeniu usuwania włosów. Laserowa depilacja niepokoi najbardziej tych, którzy decydują się na zabieg bikini. To rzeczywiście wrażliwe miejsce, które może wywołać dyskomfort.

Pozostałe obszary są bardzie komfortowe i z reguły nie mówi się o bólu. Z tego też powodu specjalista nie podaje znieczulenia. Jeszcze inną kwestią jest fakt, że skora męska z natury będzie grubsza, dlatego lepiej zniesie aktywność głowicy lasera. Ostatecznie wszystko jednak leży w indywidualnej wrażliwości.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – REKOMENDACJA LEKARZY I PACJENTÓWDepilacja laserowa ciała.

Najczęściej wybieranym modelem jest laser do depilacji Vectus. Warto zwrócić na niego uwagę zwłaszcza wtedy kiedy pierwszy raz chcemy poddać się zabiegowi i mamy jakieś obawy. To bezpieczny i zaprojektowany z myślą o człowieku sprzęt. Posiada:

  • czytnik Skintel mierzący indywidualny poziom melaniny – na tej podstawie dobiera się parametry i depilacja laserowa staje się bardzo spersonalizowana.
  • technologię Advanced Contact Cooling – nakładkę chłodzącą, która reguluje temperaturę ciała, tak by nie zostało przegrzane.
  • technologię Photon Recycling – ponownie wykorzystujący raz odbijane od skóry światło. W efekcie więcej komórek zostaje usuniętych.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE PO PIERWSZEJ DAWCE

Depilacja laserowa opiniami przyciągnęła już nie jednego pacjenta. Zadowolenie występuje po pierwszej dawce, gdzie znacząco można zaobserwować spowolniony proces porostu nowych włosów. Zwracają na to uwagę przede wszystkim kobiety z hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem występującym naturalnie.

Według nich pierwsze naświetlenie okazało się bardzo dobre i skuteczne, a zmiana niemożliwa do osiągnięcia innymi środkami. Pacjenci nie skarżą się nawet na zalecenia, którym trzeba podporządkować się po zabiegu – efekty jakie chcemy osiągnąć są warte tego, by na kilka dni zrezygnować z opalania się, pływania na basenie czy chodzenia do sauny.