Dlaczgo warto jest się zdecydować na usuwanie owłosienia laserem?

Oceń artykuł

Usuwanie zbędnego owłosienia laserem zalicza się obecnie do najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Z zalet tej metody korzystają zarówno kobiety (depilacja nóg, okolic bikini, rąk czy damskiego wąsika), jak również panowie, którzy chętnie pozbywają się zbędnego owłosienia z klatki piersiowej, pleców czy z twarzy.

Oprócz kwestii komfortu i wygody (a także sporej oszczędności czasu, biorąc pod uwagę fakt, jak często trzeba usuwać owłosienie stosując inne metody depilacji – plastry czy golenie maszynką), depilacja laserowa wskazana jest dla wszystkich tych osób, które borykają się z wrastającymi włoskami po goleniu czy podrażnieniami po depilacji. Zabieg przeprowadzony za pomocą nowoczesnego lasera pozwala pożegnać ten problem na długi czas i charakteryzuje się nie tylko wysoką skutecznością, ale także praktycznie bezbolesnym wykonaniem (dla osób bardziej wrażliwych na ból można zastosować dodatkową maść znieczulającą, choć zdecydowana większa część odczuwa wyłącznie lekki dyskomfort). Zabieg depilacji laserowej jest ponadto bardzo bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Zabieg laserowego usuwania owłosienia niestety wymaga kilku sesji, tak aby uzyskać stuprocentową efektywność. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że światło lasera oddziałuje inaczej na włosy w poszczególnych fazach swojego wzrostu – wymaga to powtórzenia zabiegów w najczęściej miesięcznych odstępach, celem wyeliminowania całego owłosienia z danej partii. Dzięki temu już po kilku cyklach depilacji laserowej można się cieszyć gładką skórą i zapomnieć o depilacji na długie lata.