Domowe sposoby na pchły

Domowe sposoby na pchły
5 (100%) 1 głosów

Różnego rodzaju naturalne składniki spożywcze mogą okazać się doskonałymi produktami, które jesteśmy w stanie użyć w walce z pchłami, atakującymi nasze zwierzęta.

Pamiętać należy o tym, iż pchły są w stanie rozmnożyć się w tempie błyskawicznym, a następnie żerować na ciele biednego pupila. Wszystko to sprawia, że powinniśmy od razu przystąpić do walki z nimi.

Co możemy wykorzystać do wali z pchłami

Wszelkie domowe sposoby na pchły bardzo często opierają się na wykorzystaniu wspomnianych na początku naturalnych składników, używanych przez nas w kuchni. Doskonałym na to przykładem jest połączenie octu z wodą. Jedna szklanka octu w połączeniu z czterema litrami wody tworzy bardzo skuteczny preparat w walce z pchłami. Gdy zostanie on już przez nas przygotowany, przelejmy go do butelki ze spryskiwaczem, a następnie rozprowadźmy go równomiernie po ciele naszego psa czy kota. Następnie poczekajmy aż mikstura wyschnie. Wiele z pcheł zginie natychmiast, inne zaś uciekną w popłochu przez zapach i działanie octu. Ostatnim krokiem niech będzie kąpiel zwierzęcia z użyciem specjalnie przygotowanego szamponu, bądź mydła. Oczywiście nie zapomnijmy o dokładnym rozczesaniu włosów naszego pupila, dzięki czemu pozbędziemy się martwych pcheł.

Domowy sposób na pchły oprzeć się może również na wykorzystaniu octu jabłkowego, który wlać możemy do miski z wodą. Po wypiciu napoju, ocet zacznie działać od środka, a ciało psa czy kota będzie wydzielało specyficzny zapach, który bardzo skutecznie odstraszy pchły. Octem delikatnie pokryć możemy również posłanie zwierzaka. Dzięki temu zabiegowi, pchły nie zalegną się  tym miejscu, przez co czworonóg będzie w pełni bezpieczny.

Pozbądź się pcheł raz a dobrze!

To jednak nie koniec domowych sposobów w walce z tą zarazą. Okazuje się bowiem, że niezwykle skuteczna jest również mikstura skonstruowana na bazie cytryny, rozmarynu oraz wody. Pokrojoną cytrynę łączymy z łyżką rozmarynu, a następnie wszystko zalewamy wrzątkiem. Następnie preparat ten zakrywamy i zostawiamy na noc. Na drugi dzień przelewamy go do butelki ze spryskiwaczem i rozprowadzamy po ciele zwierzęcia.

Jak wykazuje praktyka, warto w walce z pchłami użyć również tak zwanej ziemi okrzemkowej. Posypanie nią psa czy kota spowoduje, że pchły i ich jajeczka po prostu wymrą, nam zaś pozostanie dokładnie wyszczotkować sierść w celu pozbycia się ich ciał.

Odpowiedzą na pytanie, jak pozbyć się pcheł, jest bardzo często odpowiednia higiena pupila. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której będzie on chodził brudny, gdyż będą to wprost idealne warunki do rozwoju pcheł na jego ciele. Wszystko to sprawia, że nie można zapominać o regularnych kąpielach i dokładnym szczotkowaniu sierści specjalnym grzebieniem do pcheł.