Portal internetowy na temat mukowiscydozy.
Poznaj informacje na temat objawów,
najnowszych doniesień z sposobów leczenia mukowiscydozy.

Przyczyny mukowiscydozy

Mukowiscydoza to groźna choroba, występująca głównie wśród rasy białej. Ma ona bardzo poważne komplikacje zdrowotne dla organizmu. Wiele osób chorujących na mukowiscydozę dożywa zaledwie 30 lub 40 lat, przy stosowaniu jednocześnie niezwykle intensywnej terapii. Choć żyjemy w bardzo świadomym społeczeństwie, które posiada dostęp do Internetu, przyczyny mukowiscydozy dla wielu osób nie są nadal do końca […]

Read More →
Objawy mukowiscydozy u dzieci

Mukowiscydoza to obecnie nieuleczalna choroba genetyczna. Warto jednak pamiętać, że wczesne jej wykrycie pozwala na zmniejszenie objawów schorzenia oraz na przedłużenie życia osoby chorej. W jaki sposób mogą przebiegać objawy mukowiscydozy u dzieci i co należy zrobić w przypadku podejrzenia tej choroby?

Read More →
Objawy mukowiscydozy

Największy polski kompozytor, Fryderyk Chopin, w akcie zgonu jako przyczynę śmierci ma wpisaną gruźlicę. Obecnie, na podstawie pamiętników i innych dokumentów lekarze uważają, że Chopin cierpiał na mukowiscydozę, ale dzięki staraniom i trosce rodziców mógł zmienić klimat i tworzyć wybitne dzieła. W XIX wieku dożył prawie 40 lat, obecnie możliwości są znacznie większe.

Read More →
Mukowiscydoza zakaźna

Mukowiscydoza jest chorobą genetyczną. Jest powodowana przez mutację genów, która może być dziedziczona. Jakie mogą być objawy tego schorzenia i w jaki sposób mogą żyć osoby, które są dotknięte tą chorobą?

Read More →
Mukowiscydoza u niemowląt

Mukowiscydoza jest nadal poważnym i nieuleczalnym schorzeniem. Jednak dzięki osiągnięciem nowoczesnej medycyny, możliwa jest skuteczna terapia, która pozwala na skuteczne minimalizowanie objawów schorzenia. Istotne jest, by jak najwcześniej wykryć mukowiscydozę u noworodków i niemowląt, ponieważ w ten sposób można szybko wdrożyć odpowiednią kurację, która zapobiega poważnym konsekwencjom. Jak objawia się mukowiscydoza u niemowląt i co […]

Read More →
Mukowiscydoza u dzieci

Choroby genetyczne to wynik uszkodzenia kodu któregoś z genów. Zawsze skutkiem jest uszkodzenie jakiegoś organu lub funkcji organizmu. Choroby genetyczne są nieuleczalne, wiele z nich jest zbyt słabo poznanych. Dla rodziców informacja o chorobie genetycznej dziecka zawsze jest szokiem i zmusza ich do całkowitej zmiany życia.

Read More →
Mukowiscydoza u dorosłych

Mukowiscydoza to poważna choroba genetyczna. Choć obecnie stosowane są coraz bardziej skuteczne środki, to nadal możliwe jest jedynie minimalizowanie objawów choroby i przedłużanie życia pacjenta. Jak objawia się mukowiscydoza u dorosłych i w jaki sposób może przebiegać leczenie tego schorzenia?

Read More →
Mukowiscydoza a długość życia

Mukowiscydoza to bardzo groźna choroba genetyczna, która nie tylko wpływa na jakość życia, ale także na jego długość. Procesy, które zachodzą w organizmie przy tej chorobie powodują, że zostaje ono w znaczący sposób skrócone. Niestety, tak jak w przypadku nowotworów, nadal nie zostało nadal wynalezione lekarstwo, które wyleczyłoby osobę chorą na mukowiscydozę.

Read More →
Leczenie mukowiscydozy

Mukowiscydoza to bardzo groźna choroba genetyczna, na którą nie został wynaleziony nadal skuteczny lek. Leczenie mukowiscydozy skupia się na łagodzeniu jej objawów, co pozwala jednocześnie na wydłużenie życia. Jeszcze 20-30 lat temu osoby chore na mukowiscydozę dożywały do zaledwie 10. roku życia. Obecnie, dzięki znacznemu postępowi w medycynie, na porządku dziennym można spotkać przypadki osób […]

Read More →
Co to jest mukowiscydoza

Nadprodukcja śluzu to objaw kojarzony zazwyczaj z infekcjami. Jednak istnieją schorzenia, które mają podobne symptomy, jednak ich powodem nie są drobnoustroje. Czym jest mukowiscydoza i w jaki sposób przebiega leczenie tej choroby?

Read More →